Psikoloji

Psikoloji; insan davranışlarını ve zihinsel süreçlerini bilimsel yöntemlerle inceleyen bilim dalıdır. Bu bilim dalının temel varsayımlarından biri de, her insanın benzersiz olduğudur.

Beden-Psikoloji ilişkisi

İnsan duygu-davranış-iletişim’in oluşturduğu bir bütündür ve tüm yaşamı boyunca duygularını tanımak, onları anlamlandırmak ve ideal beden ve ruh sağlığını bütünlemek yani ideal ‘ben’ine kavuşmak için çabalar. Kişinin beden imajının olumsuz olması ruh sağlığını da yaşam kalitesini de olumsuz etkiler. Kişi sürekli yetersizlik, değersizlik gibi duygularla başa çıkmaya çalıştıkça; depresyon,kaygı bozuklukları, yeme bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, yaşam sorunlarını çözememe gibi sorunlar yüzeye çıkabilir.

Kişilerin ruhsal sıkıntıları kimi zaman kendi bedenini değiştirme arzusu olarak hayata yansıyabilir. Bu durumdaki kişiler bu sıkıntılarına çözüm bulmak için bedenlerini ne kadar değiştirmeye çalışsalar da içsel bir huzur ve tatmin duygusunu elde edemezler. Mutsuzlukları devam eder ve bu mutsuzluklarına çözüm bulamamanın üzüntüsüyle depresyona sürüklenebilirler. Bunun yanında bedeninde memnun olmadığı bir bölgeyi değiştirmek isteyen ama korku ve kaygılarına yenik düşerek buna cesaret edemeyen ve bedeninden mutsuz olarak hayatına devam eden kişiler de vardır. Psikolojik danışmanlık süreci, hayatı etkileyen davranışsal ve içsel sorunların kalıcı olarak çözülmesini, yaşam kalitesinin artırılmasını, olumsuz ruh hallerinin iyileştirilmesini ve kişinin kendisi ve dış dünyayla kurduğu iletişimde mutluluk, sevgi, neşe, şefkat, iç huzuru gibi olumlu duygularının sürekliliğini sağlamasını amaçlar.

Arzu eden misafirlerimiz estetik operasyon kararlarından önce bu danışmanlık hizmeti çerçevesinde ücretsiz psikolog hizmetimizden faydalanabilir, estetik operasyonlarla ilgili kaygı ve korkularını paylaşabilirler.
BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. Uzmanlarımız en geç 15 dakika içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.
© 2017. ESTETICIUM