HF 216 (HairFactor)

Saç Dökülmesine Tek Seanslık Çözüm!

ABD’nin en önemli onay kurumu FDA tarafından onaylanmış tek seanslık HairFactor (HF 216) uygulamasıyla saçlarınıza yeniden kavuşun!

HairFactor (HF 216) Nedir?

Kök hücreleri insanın gelişimindeki ana unsurdur ve gelişim tamamlandıktan sonra pasif hale dönüşürler. HairFactor, kök hücreleri yeniden aktive ederek yeni doku üretimini tetikleyen ekstraselüler matriks yöntemiyle Magellan PRP tedavi yönteminin kombine edildiği bir uygulamadır.

HairFactor (HF 216)’un Faydaları Nelerdir?

Günümüzde birçok kişi, genetik yatkınlık, stres, tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi sebeplerle saç dökülme problemi yaşıyor. HairFactor (HF 216) kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden taze doku üreterek iyileştirme özelliğini tetikliyor ve hem kadın hem de erkeklerin saç problemlerinde başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Bu yöntem sayesinde var olan saçların kalitesi de artarak ileride dökülmesi büyük ölçüde engellenmiş oluyor.

HairFactor (HF 216) erken dökülme dönemlerinde için de iyi bir dökülme önleyici yöntemdir. Saçı dökülmüş ama saç ekimi düşünmeyenlerde de başarılı bir saçlandırma uygulamasıdır.

HairFactor (HF 216) ayrıca saç ekimi için de hazırlık görevi gören, saç ekimi sırasında yaraların iyileşmesine ve ekilen saçların stabilliğinin artmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Bir kökten en fazla sayıda saç teli çıkması konusunda oldukça etkilidir. Saç ekiminin başarısını ciddi oranda artırdığı ve de normal bir ekimle kıyaslandığında çok daha fazla verim alındığı görülmüştür.

Etkileri

– Mevcut saçın kalınlaşmasına, güçlenmesine ve korunmasına destek olmak
– Uzun ama zayıf saç köklerini kalınlaştırıp güçlenmesine destek olmak
– Ayva tüyü gibi kısa ve zayıf tüyleri kalınlaştırıp uzamalarına yardımcı olmak
– Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkmalarına destek olmak
– Saçlı derinin altında tekrar modelleme yöntemi ile önceden var olup, daha sonra kaybolan saç foliküllerinin aynısını oluşturulmasına yardımcı olmak
– Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde de başarıyla kullanılır
– Saç kıran ve lupus kaynaklı dökülmelerde başarılı sonuçlar verir
– Kaş ve sakalda dökülmelerinde kullanılır
– Metabolik saç dökülmelerinin (Demir eksikliğine ya da ilaç kullanımına bağlı dökülmeler de buna dahil.) durmasını sağlamak

HF2016 (HairFactor) Yöntemi Kimlere uygulanabilir?

Bu metot hem kadınlarda hem de erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir.

Erkeklerde:
– Kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulanırsa, dökülmenin azalarak durmasına yardımcı olur veya kelliğin ileri yaşlara ertelenmesini sağlar.
– Çok sayıda ince ve tüyümsü saç teli olanlarda saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olma açısından başarılı sonuçlar verir.

Kadınlarda:
– Her türlü saç dökülmesinde çok başarılı sonuçlar verir.

HF 216 (HairFactor )11 yaşını doldurmuş kadın erkek herkese uygulanabilir.

Aktif kanser tedavisi gören kişilerde tedavinin bitmesi beklenmelidir.

Ekstraselüler Matriks Nedir?

İnsan, anne karnında embriyonik kök hücreler sayesinde oluşumunu tamamlayarak insan formunu alır. Doğumdan kısa bir süre sonra ise yeni doku üreten bu aktif kök hücreler yetişkin kök hücrelere dönüşerek inaktif olurlar. Ekstraselüler matriksin görevi, bu inaktif yetişkin hücreleri yeniden aktif hale getirmektir. Böylece yeni doku üretiminin yeniden başlamasında etkili olur. Oto saç klonlama olarak da adlandırılan HF2016 (HairFactor) yöntemi, sağlam hücreyi lokalize olarak yeniden kopyalama prensibine dayanır.

HairFactor’ün PRP ya da Mezoterapiden Farkı

PRP (platelet-rich plasma) hastadan elde edilen kanın trombositten zengin sarı kısmıdır. Trombosit kanın onarım hücresi olduğu için uygulandığı yerde bir onarım süreci başlatır. PRP uzun yıllardır uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir. Klasik saç mezoterapisi ise oliga element, amino asit ve vitamin kompleksinden oluşan bir tedavidir. Bu tedaviler HairFactor (HF 216) uygulamasının içeriğinin sadece bir kısmını oluştururlar. HairFactor (HF 216) uygulaması ise bir çok materyalin, (buna PRP de dahildir) kombine eden bir tedavidir. İçinde ekstraselüler matriks, PRP’ler, vitaminler ve ekstra birçok saç tedavisine yardımcı olan materyal vardır. Bunlara ek olarak PRP, sistemik lupus eritematosus gibi bazı problemlerin oluşturduğu saç dökülmelerinde fayda sağlamazken, HairFactor (HF 216) uygulaması ile yapılan saç tedavisinde ciddi faydalar gözlemlenmektedir.

Güvenirlik Sertifikası

ABD’ nin en önemli onay merkezi, FDA tarafından güvenle kullanımı için, 510K özel sertifikası ile onaylanmıştır.
BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. Uzmanlarımız en geç 15 dakika içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.
© 2017. ESTETICIUM