Bölgesel İncelme

Vücudumuzda oluşan yağlanma, kalıtsal ya da içsel ve dışsal faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yaşlanma da bölgesel yağlanmayı artıran nedenlerden biridir. Bölgesel incelme ile ilgili bilinmesi gereken ilk şey bir kilo verme yöntemi olmadığıdır. Bölgesel incelme, vücudun bazı noktalarında birikmiş, aşırı bir hale gelmiş yağların azaltılması amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma vücutta homojen olarak dağılmaz ve bu yağ dokuları spor ve diyetle istenildiği kadar azaltılamayabilir.

Bölgesel incelme tedavisi nasıl yapılır?
Bölgesel incelme tedavisi için vakum ve doku manipülasyonunu birleştiren Velashape III kullanılır. Velashape III kızılötesi ışık, radyo frekans, vakum ve mekanik masaj özelliklerini kullanarak, hastanın incelmesini ve selülitlerin parçalanmasını sağlar. Vakum özelliğiyle vücuttaki dolaşımı hızlandırarak, uygulamanın etkisini sağlar. Vücudun farklı bölgelerinde bulunan çatlakların görünümünde genel bir düzelme sağlar ve hamilelik sonrasında oluşan sarkmaları toparlama konusunda da etkin çözümler sunar.

Bölgesel incelme tedavisi için hangi teknolojiler kullanılmaktadır?
Hastanemiz, bölgesel zayıflama tedavisinde, teknolojinin sunduğu en son olanakları kullanan Ultra Shape V3, Velashape III, Lenf Drenaj ve G5 Masaj cihazlarını tercih etmektedir.

Ultrashape V3 vücudumuzdaki yağ hücrelerinin kalıcı olarak parçalanmasını ve bu yağların vücudumuzdan doğal yollardan atılmasını sağlayan bir teknolojidir. Diyet ve egzersizle bile eritilemeyen yağlardan kurtulmak için tüm dünyada kullanılan etkili bir yöntemdir.

Lenf Drenaj, tüm vücuda uygulanabilir. Selülit, varis, zayıflama tedavisi, vücudun biriktirdiği toksinlerin atılması konularında çok etkilidir. Selülit oluşumunun engellenmesinde ve selülit görünümünün azaltılmasında tüm dünyada kullanılmaktadır.

G5 Body Massager, kaslarda biriken laktik asidin vücuttan atılmasını sağlar ve kan dolaşımını hızlandırır. Bölgesel dolaşım, ağrı giderme, fazla yağların yakılması, cildin sıkılaştırılması, bölgesel zayıflama, toksinlerin vücuttan atılması gibi konularda kullanılmaktadır.

Bireylerin bölgesel zayıflama tedavisi için hangi cihazın kullanılacağı, hastanın durumuna göre doktor tarafından belirlenir.

Bölgesel incelme tedavisi hangi bölgelere uygulanabilir?
Bölgesel incelme tedavisi tüm vücut için uygulanabilir. Genel olarak en çok uygulandığı bölgeler kalça, bacak ve karın bölgeleridir.

Bölgesel incelme tedavisi hangi durumlarda uygundur?
Bölgesel incelme tedavisi, karın ve bacak bölgesinde sıkılaşma, bölgesel incelme ve selülitin hafiflemesi gibi istekleri olan hemen herkes için uygundur.

Bölgesel incelme tedavisi sırasında acı duyar mıyım?
Bölgesel incelme tedavisi tasarlanırken hastanın cildinin hassasiyeti ve konfor düzeyi göz önüne alınır. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmemektedir. Seans sırasında işlem yapılan bölgede bir sıcaklık hissedilir. Bunun dışında çoğu hasta tedaviyi rahat bir masaja benzetmektedir.

Bölgesel incelme tedavisinin sonuçları ne zaman ortaya çıkar?
Bölgesel incelme tedavisinin sonuçları ilk seanstan hemen sonra cildin daha pürüzsüz ve sıkı bir hale gelmesi şeklinde görülebilir. Tedavi sürdükçe bu etki daha çok artar ve asıl sonuçlar tedavi bittikten sonraki 10 hafta içinde tam olarak ortaya çıkar.

Bölgesel incelme tedavisinin sonuçları kalıcı mıdır?
Bölgesel incelme tedavisi tamamlandıktan sonra düzenli olarak yaptıracağınız hatırlatma tedavileri, sonuçların kalıcı olmasını sağlayacaktır.
BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. Uzmanlarımız en geç 15 dakika içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.Kozmetik Dermatoloji Kadromuz


© 2017. ESTETICIUM